21.5.11 Nové Zámky, Košice - tan. súťaže

Dievčatá získali 1.miesto s choreografiou Belami a 3.miesto s choreografiou Niekde v hlave. Domov sa vracali v perfektnej nálade, bohatšie o skúsenosti, zážitky a plné odhodlania a energie pripraviť sa na ďalšiu súťaž  „ Pre - de - ta 2011“, ktorá sa konala 21.mája v Košiciach v Jumbo centre.

Pre-de-ta znamená pre deti a usporiadatelia (Súkromné konzervatórium a Súkromná ZUŠ-Kmeťova)ju venovali všetkým deťom, ktoré sa venujú rôznym technikám (scénický tanec, show, balet, hip-hop a pod.).

V silnej konkurencii súborov východného Slovenska sa naša tanečná skupina mladších a starších dievčat umiestnila priam neuveriteľne. Choreografia Belami zaujala aj košickú porotu a získala 1.miesto z trinástich súborov, choreografia Maar bola ocenená 1.miestom  spomedzi devätnástich súborov, mladšie dievčatá s choreografiou Batucada sa tešili oceneniu poroty za Scénické spracovanie. Najväčším ocenením práce a odtancovaných hodín bolo pre celý súbor uznanie, keď porota udelila Hlavnú cenu za Choreografickú tvorbu. Pavese zo SZUŠ Múza (2.hlavnú cenu získala SZUŠ Talent-um z Michaloviec). Spomedzi viac ako 120 choreografií bolo toto uznanie najväčšou trofejou, ktorá tanečníkov ako aj ich vedúcu súboru Oľgu Minčičovú určite nabudí do ďalšej práce.

Sme radi, že sme mohli takto úspešne reprezentovať nie len školu, ale aj naše mesto Humenné.

Autor: HN