Čas radosti a veselosti 2012

Už v úvode divákov príjemne prekvapili hostia programu-mužská spevácka skupina Rusínia, ktorá predviedla vianočné koledy vo vlastnej hudobnej úprave.
Folklór vystriedalo niekoľko tanečných čísel, v ktorých sa predstavili študenti z umeleckej školy Múza. Vianočnú náladu dotváral rozprávkový príbeh o poštárovi Samuelovi, nechýbali ani jazzové tóny v podobe saxofónového kvarteta a ako každý rok i tento si orchester Múzaband pripravil nádielku známych evergrínov. V celovečernom programe upútala Mária Havriľaková, študentka Akadémie múzických umení v Brne s áriami od Pucciniho. Spevácky zbor mesta Humenné s detským speváckym zborom Lienka ukončili pestrý program spoločnou piesňou Vianočný zázrak.
Aj tento rok sa podarilo naplniť myšlienku koncertu a pripraviť pre plnú sálu divákov zaujímavý program. Svojím dobrovoľným vstupným (450,-E), ktoré sa vyzbieralo sme tak všetci pomohli Domovu sociálnych služieb v Jabloni. Symbolický šek pre tento subjekt, v ktorom žijú dospelí s rôznym zdravotným postihnutím prevzala p.Ciklaminiová od organizátorov- dirigentky Speváckeho zboru mesta Humenné p.N.Spišákovej.
Vďaka štedrému sponzorovi, ktorý tento koncert podporuje už niekoľko rokov Ing.V.Bučekovi bolo sumou 1000,-E obdarované aj detské oddelenie NsP A. Leňu, ktoré prevzala primárka oddelenia MUDr. T.Macková.
Súčasťou koncertu bola aj predajná výstava prác žiakov výtvarného odboru školy Múza, ktorú už tretí rok pripravuje Bc.Z.Varcholová. Predajom detských kresieb naši malí umelci podporili koncert sumou 200,-E.
Hoci prevádzkové náklady na zorganizovanie koncertu (oproti minulému roku) dvojnásobne stúpli a členovia speváckeho zboru počas vianočných sviatkov koncertovali v regióne, aby z výťažku svojich koncertov mohli benefíciu dôstojne zabezpečiť a pripraviť, spokojnosť zo strany organizátorov je v odhodlaní pokračovať v každoročnej tradícii benefičného koncertu a tým rozdávať okrem finančnej pomoci pozitívne myslenie, empatiu, povzbudenie pri riešení problémov, ktoré život prináša.
Úprimné ďakujem patrí sponzorom a všetkým, ktorí sú v tomto projekte nápomocní. V novom roku Vám želáme veľa síl a energie pri Vašich dobročinných skutkoch!

Autor: HN