Myjava 2011 tan. súťaž

Každá úsilie je skôr, či neskôr ocenené. Aj húževnatosť tanečníc zo Súkromnej umeleckej školy Múza bolo ocenené tento víkend na súťaži v Myjave, ktorú organizovala tamojšia ZUŠ pod názvom „My dance“.

Tento tretí ročník sa niesol v znamení rôznych štýlov (scénické tance, show dance, hip-hop). Na tanečnom pódiu kultúrneho domu sa predviedli jednotlivé súbory z Bratislavy, Senice, Turčianskych Teplíc... spolu asi 144 choreografií. Tanečný súbor PAVESA z Múzy si pripravil 7 choreografií, ktoré zaujali porotu. Svedčí o tom päť ocenení, ktoré si dievčatá priniesli zo sebou domov (dve 1.miesta, dve 2.miesta a jedno 3.miesto).

Predseda poroty J.Jurík z Konzervatória Ewy Jaczovej v Bratislave, Laci Strike aj iní porotcovia boli však tak unesení našimi dievčatami, že pridali ešte jedno ocenenie do Humeného: PAVESA sa stala laureátom súťaže a Humenné sa skloňovalo len v superlatívoch.

Cesta domov sa niesla v dobrej nálade, pretože „pokorenie“ bratislavských ZUŠiek nám dodalo väčšie sebavedomie a chuti pracovať tak, aby sme dôstojne propagovali nie len svoju školu, ale aj mesto v ktorom žijeme a tvoríme.

Po náročnej ceste a vystúpeniach sme sa stretli aj krásnym ľudským pochopením, kedy nás železničiari v Novom Meste nad Váhom nenechali v noci, v zime čakať 3 hodiny na peróne, pretože žel. stanica sa prerába, ale poskytli nám svoj prístrešok. Čo všetko sa dá zažiť na takých cestách ...?! Ale zvládli sme to, hoci sme neboli ešte nabití energiou a vedomím, že odchádzame z Myjavy ako Laureáti súťaže „My dance 2011“.