2% dane

Vážení priatelia,

dovoľujeme si osloviť Vás a požiadať o finančnú pomoc pre naše aktivity. Viac ako pätnásť rokov sa snažíme vytvárať priestor na rozvíjanie detských zručností, nadania a talentu detí a mládeže.
Našim cieľom je aktívne žiakov zapájať do hudobných, tanečných a výtvarných prác, vytvárať prostredie na aktivity, ktoré zaujmú nielen samotných študentov, ale aj rodičov a verejnosť.

Prečo podporiť:
Váš finančný príspevok nám pomôže vytvoriť pre naše deti možnosti, vďaka ktorým nájdu uplatnenie pre vyplnenie svojho voľného času a zároveň svojím aktívnym prístupom sa podieľajú na rozvoji kultúry v meste. Finančné prostriedky budú použité na  skvalitnenie výchovno - vzdelávacieho procesu a vybavenia školy.

Ďakujeme Vám za doterajšiu priazeň a podporu. Tešíme sa na stretnutia s Vami na našich podujatiach.

V roku 2024 sme splnili podmienky na registráciu právnických osôb na prijímanie 2% podielu zaplatenej dane z príjmu za zdaňovacie obdobie r. 2023. Osvedčenie o registrácii a pridelení daňového identifikačného čísla: 2022231706 bolo vydané  Daňovým úradom v Humennom.

TLAČIVO NA STIAHNUTIE

2__z_dane_2023.pdf

Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

1. Do 15.2.2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
  2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
  3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane.
  5. Údaje, ktoré potrebujete v tlačivách uviesť:
    Identifikačné číslo (IČO/SID): 42030544
  6. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2024 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Podávate si daňové priznanie sami?

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
  2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
  3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
    Identifikačné číslo (IČO/SID): 42030544
  4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2024) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Postup pre právnické osoby

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
  2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
  3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
    Identifikačné číslo (IČO/SID): 42030544
  4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
  5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.