O škole

Základné umelecké školstvo tvorí základný pilier edukácie a výchovy v umeleckej oblasti. Jeho náplňou je pravidelná, systematická, niekoľkoročná príprava žiakov na umelecké vyjadrenia vo svojom živote, ale aj profesijné zameranie a pokračovanie v štúdiu v danom odbore na vyššom stupni umeleckého štúdia. Na realizácii aktivít smerujúcich k tomuto cieľu sa podieľajú kvalifikovaní odborníci – pedagógovia. Učenie je pre človeka celoživotným procesom a zvlášť to platí pre získavanie zručností v oblasti umeleckej.  Akákoľvek práca školy sa uskutočňuje na základe určitých hodnôt.

Ponúkame:

• profesionálne a kvalifikované vedenie študentov školy

• poradenstvo a odborné vedenie ako prípravu na štúdium s umeleckým zameraním na stredné a vysoké školy

• uplatnenie individuálneho rytmu práce, ústretovosť

• úzku spoluprácu s rodičmi

Náš cieľ :

• uspokojiť záujem o dlhodobé umelecké vzdelávanie

• umožniť študentom školy uplatnenie v hudobných , divadelných a speváckych telesách

• rozvíjať ich talent a tvorivosť

• kultivovať osobnosť